Konkurs z Niedomówieniami

Jest! Jest książka! Wczoraj już przyczaiłam się od dziewiątej rano przy drzwiach. Żadnemu kurierowi nie zamierzałam przepuścić. I od razu poskutkowało! Przyszły „Niedomówienia”. Kurier nawet się nie zdziwił moją radością, bo już chyba wie, kiedy ja tak reaguję. Uśmiechał się już od furtki.

Powieść miała lekką obsuwę w drukarni. Pewnie kilka dni minie, zanim trafi fizycznie do sprzedaży. Ale teraz to już z górki. Podobno od dzisiaj będzie można zamawiać w przedsprzedaży na Empik.com, bo tam oficjalna premiera jest za dwa tygodnie. I warto wiedzieć, że Matrasie jej nie będzie, więc nie ma co szukać. Nie chcę się wdawać w szczegóły, ale być może wiecie, w jakiej kondycji jest ta sieć.

Kiedy książka przyszła, skakałam jak zwykle z radości. Wąchałam, głaskałam i nie mogłam się nacieszyć. Dałam jedną Babci. Babcia oczywiście fachowym okiem spojrzała i rzuciła:

– Piękna! Piękna książka! I taka okładka gruba. O! A jaka autorka piękna na tym zdjęciu… – I tu nastąpiła fala łez i ściskania owej autorki, czyli mnie. Ku mojemu zaskoczeniu nie było żadnej kąśliwej uwagi. Zresztą Babcia była tego dnia w ferworze działań, bo razem ze Sławkiem szatkowali i kisili kapustę. I kiedy on przedstawił jej swój plan zadań i oznajmił, że będzie to najpierw ugniatał w garze, babcia tylko z politowaniem pokiwała głową i zniknęła w piwnicy. Po chwili wróciła z wielką misą.

– No! To jest dobre, a nie jakiś gar wielkości pipki!

Tak więc bardzo radośnie mijał nam wczorajszy dzień. Tu książki, tu kapucha, a tu gar niczym pipka.

No dobra, ja tu gadu-gadu, a konkurs przecież czeka! Obiecałam, to słowa dotrzymuję.

Zasady:

1. Zadanie konkursowe.

Janka – główna bohaterka książki uwielbia krówki, w których jedna z firm na wewnętrznej stronie opakowania zamieszcza różne optymistyczne zdania, np. : „Dodaj mnie do znajomych”, „Jestem Twoją krówką”, „Spotkajmy się jeszcze raz”, „Miłego dnia”, „Krówkowy zawrót głowy”, „Zróbmy to jeszcze raz” itp.

Waszym zadaniem jest podanie jednego krótkiego zdania, które zawierałoby jakąś optymistyczną/zabawną/refleksyjną myśl. Warunek jeden: zdanie ma być krótkie (około 1-5 wyrazów). Może być własne albo cytowane (jedno). Należy je zamieścić w komentarzu poniżej. Jeżeli te same zdania się powtórzą, decyduje kolejność dodania.

2. Konkurs trwa od 12.10.2016 r. do 15.10.2016 r. (do północy).

3. Ogłoszenie wyników: 17.10.2016 r. (poniedziałek) do godziny 9.00.

4. Zachęcam też do polubienia fanpage’a mojego bloga. Można oczywiście też polubić moją stronę autorską (człowiek by się ucieszył).

5. Spośród wszystkich zgłoszonych osób jury w składzie ja i mój mąż Sławek wybierzemy dwie osoby, do których trafią nagrody. Ocena jury jest subiektywna i nie przysługuje od niej odwołanie.

6. Nagrody: książka „Niedomówienia” i krówki (może jeszcze trafić się niespodzianka).

7. Nagrody wysyłam tylko na terenie Polski.

8. Sponsorami nagród są: ja – Anna Sakowicz/Kura (i oczywiście mój mąż, bo wspólnota małżeńska jednak jest) i mój wydawca Szara Godzina.

 niedomówienia konkurs

Zapraszam do zabawy!

87 myśli na “Konkurs z Niedomówieniami”

 1. Bardzo się cieszę, Aniu, że spełniło się Twoje kolejne, piękne marzenie 🙂 Jesteś Wielka 🙂 Książka wspaniała, i na pewno niejedna z Twoich Czytelniczek lub Czytelników bedzie chciała ją zdobyć 🙂 Dobrze, że Napisałaś o tym Matrasie, bo ja już wczoraj przeszukiwałąm tam półki za “Niedomówieniami” 🙂 Tak pro forma, bo lubię czuć tą niesamowitą radość i triumf, kiedy znajduję Twoją książkę na półce księgarni i szepcę scenicznym szeptem ( upewniając się wcześniej, czy wokół jest wystarczająca ilość słuchających )
  O, nareszcie udało mi się spotkać książkę Anny Sakowicz! Świetna autorka, a książki boskie! I zwykle inne osoby sięgają po Twoje powieści 🙂 Że robię Ci darmową reklamę? 🙂 A co! Niech ludziska wiedzą, co jest dobre 🙂 Miłego dnia 🙂
  Do konkursu nie przystąpię, bo mi konceptu brakuje 🙂 Życie jest piękne 🙂 A szczególnie wtedy, kiedy dotyka je Miłość. To tak poza konkursem, hhahhaha

 2. ,,Dzisiaj będzie dobry dzień” to słowa z piosenki Ryszarda Rynkowskiego. Uwielbiam jej słuchać szczególnie gdy mam zły humor lub gdy pogoda za oknem nie nastraja optymistycznie. Cztery zwykłe słowa a sprawiają, że zawsze się uśmiecham i wiem, że to będzie dobry dzień mimo wszystko.

 3. Bardzo ale to bardzo Pani gratuluję!
  Przypomniałam sobie moje pierwsze kiszenie kapusty u wujostwa, może bardziej moje stopy to pamiętają hihi
  Biorę udział w konkursie z hasłem:
  “Czujesz to? Życie pachnie krówkami.”

 4. Pani Aniu przesyłam moc serdeczności z okazji premiery książki “Niedomówienia”.
  Biorę udział w konkursie, a moja refleksja wynika z 41 lat szczęśliwego małżeństwa i jest taka:
  “Dla kogoś znaczysz wszystko!”
  Pozdrawiam serdecznie!

 5. Anno!!! Wielka Kobieto, tzn.wielka, ale w słowie 😀 – gratki wielkie!!!
  Z książki na książkę Twój kunszt słowa powala mnie.
  Tak jak powaliło i zabija poczucie humoru 😀

  A na papierku/kapslu wiesz co napisałabym?

  -” Mars wciąż czeka”

  No tak, optymistycznie:P 😀

  pozdrawiam 🙂

  1. Ha, ha 🙂 A ja bym dodała, że moja “rodzina” na Marsie już jest. Moje panieńskie nazwisko od razu kojarzy się z Marsem. Mój tata powtarza, że nasi kuzyni już go zdobyli. 🙂 😉

   1. hahahaha a widzisz!!!!! 😀 a ja cały czas mówię, że jesteś nieziemska!!!!

    Aniu, hasło jest poza konkursem, bo nie będę pazerna 😛 😀 (choć i tak ode mnie Twoje książki są wypożyczane, :D) no a poza tym wiem, że Niedomówienia bez niedomówień idą do mnie (tak, tak, takiego fuksa mam i za to buziak wielki – rozpuszczasz mnie jak……….yyyyyyy……. mambę !!!:D) więc hasło dnia proste:
    HUUURAAA!!!!!
    😀

 6. “Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”

  Wierzę,że można krówki pochłaniać w takich ilościach, te z napisami też znam:) Moje siostry je uwielbiają. Jednej za 1,5 tyg, będę zawozić partię krówek do Kambodży! 🙂 Mi by książka się przydała na podróż:)

 7. “Mała – Wielka Miłość” – mój synuś 😀
  Aniu jeszcze raz Ci baaaardzo gratuluję <3 Wieś, że mam wszystkie Twoje książki, więc NIEDOMÓWIENIA też znajdą swoje miejsce na półce.
  Pozdrawiam gorąco 🙂

 8. Kiedy źle, krówką pocieszam się

  P.S. moje dzieciaki mają ze mną dobrze, bo wiedzą, że dla mamy najlepsze prezenty na wszelakie okazje to tylko Krówki (najlepiej te z Biedronki) i książka 🙂 i mama zawsze jest HAPPY 🙂

 9. Ogromne gratulacje, cieszę się razem z Tobą i już nie mogę się doczekać kiedy przeczytam “Niedomówienia”.
  Krówki też uwielbiam, to druga moja słabość zaraz po czekoladzie 😉
  A optymistyczna myśl -Gorzej już było 😉

 10. Gratulacje!!!! Babcia jak zwykle wymiata!!! Podziw dla Sławka że mu sie chce kisić kapustę!!! I to w przerwach miedzy praca, wyprawami rowerowymi i zbieraniem grzybów w celu uszczęśliwienia Babci!!!
  Moje hasło: uszy do góry – teraz może być już tylko lepiej!

 11. PANI ANIU GRATULUJĘ WYDANIA KOLEJNEJ KSIĄZKI:)PRZECZYTALAM TYLKO JEDNĄ KSIĄŻKE”TO SIĘ DA” I MNIE ZAFASCYNOWALO PANI PISARSTWO,SUPER SIĘ CZYTA A WRĘCZ ZACZYTUJE OD RANA DO NOCY GDY MAM WOLNE,TERAZ WRÓCIŁAM OD WNUCZĄT GDZIE Z SIĘ Z NIMI WYBAWIŁAM I MAM TAKI CYTAT NA KONKURS…KOCHAJ,CAŁUJ, SŁODYCZY NIE ŻAŁUJ

 12. “Ach gryź mnie, gryź!”
  A poza tym to gratuluję z całych sił! I powstrzymuję się przed zamówieniem recami i nogami, bo mamy póki co deficyt finansowy. Ale nie wiem czy wytrwam 😉 Uściski i buziaki dla Autorki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *