Żenująca sytuacja

Wczoraj pierwszy raz od trzydziestu lat wsiadłam do kajaka. Wyczyn ogromny. Mam lęk przestrzeni, więc pływanie kajakiem po rozlewiskach jest dla mnie stresujące. Woda była niczym lustro, więc czasami miałam wrażenie, że pode mną jest otchłań. Dziwne uczucie. Niby umiem pływać, mam kartę pływacką, a jednak lęk był. Po jakimś czasie się przyzwyczaiłam, a pływanie stało się przyjemne. Przewiosłowaliśmy osiem kilometrów. Ręce pod koniec były jak z waty.

Na początku wpłynęliśmy w trzciny, nie mogliśmy się zgrać. Ja w prawo, Sławek w lewo, jak pijane zające w kapuście. Potem było już lepiej. Sławek porobił piękne zdjęcia. Mieliśmy okazję zobaczyć łabędzie i czaple. Cudnie było.

Za to na koniec żenująca sytuacja. Wróciliśmy do przystani. “Zaparkowaliśmy” przy pomoście i przyszedł czas, by opuścić kajak. Przyszedł pan zajmujący się wypożyczaniem sprzętu i chciał mi podać rękę, by pomóc wyjść. Oczywiście przed oczami miałam obraz, jak pan mi podaje rękę, a ja wciągam go do wody. Starszy drobny mężczyzna mógłby tego nie przeżyć. Powtarzałam więc, że ja sama. Próbowałam podciągać się na pomoście, ale ręce mi się trzęsły. Nie miałam siły. Facet jednak nie odpuszczał i stał nade mną. Dżentelmen nie chciał zostawić niewiasty w potrzebie. Sławek obok też próbował pomóc, a ja uparcie powtarzałam:

– Ja sama, ja sama…

Dupa oczywiście ciążyła strasznie. Ręce zmęczone. Nogi trzęsą się ze strachu, że kajak się przechyli, a do tego dwóch facetów obserwuje moją porażkę. Wreszcie udało się podnieść swoją szacowną. Na kolanach wlazłam na pomost. Żenada. Z trudem się podniosłam, bo duma została pewnie w kajaku. No, ale tak to już bywa z ciężkimi zadkami, jak przywrą do podłoża, to ciężko je oderwać.

2 myśli na “Żenująca sytuacja”

  1. Aniu to tylko przyciąganie ziemskie a na poważnie zmęczone mięśnie dały o sobie znać. Duzo za dużo jak na jeden raz.Trzymaj sie cieplutko a wczoraj było bardzo gorąco na taką wyprawę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *