Dzieciaki są niezwykłe!

W poniedziałek nie było postu. Nie dałam rady. Postanowiliśmy ze Sławkiem spędzić weekend w Stargardzie (tym szczecińskim) u naszych przyjaciół. W planie był teatr, mecz koszykówki i pogaduchy. Odpoczęliśmy, bo udało się nam oderwać od problemów. Za to wróciliśmy do domu nad ranem w poniedziałek i nie było siły na nic. Proszę więc o usprawiedliwienie. Biję się w piersi.

A dzisiaj znów ładuję baterie, bo mam spotkanie z Anitą Scharmach – gdyńską pisarką i moją przyjaciółką. Kiedyś postanowiłyśmy, że raz w miesiącu obowiązkowo spotykamy się w naszej ulubionej knajpce w Gdańsku. Niestety słabo nam idzie. W ostatnich miesiącach spotykałyśmy się głównie służbowo podczas imprez związanych z książkami, a w grudniu nie udało się nam wypić kawy. Za to dziś nadrabiamy. Cieszę się jak dziecko. Takie spotkania są konieczne! Resetują.

Za to przyszły tydzień będzie pracowity. Zapraszam do Książnicy Stargardzkiej na moje spotkanie autorskie – 29.01.2020 r., godz. 18.00. Ponadto spędzę w Zachodniopomorskiem kilka dni, bo spotkam się z dziećmi w szkołach i przedszkolu w Stargardzie, ale odwiedzę też uczniów w Reptowie i w Grzędzicach. Będę więc ładować baterie w zupełnie inny sposób. Ale kiedy zadzwoniła do mnie koleżanka polonistka, która powiedziała, że jej uczniowie “połknęli” “Listy do A.”, kupili książki, przeczytali i nie mogą się doczekać spotkania ze mną, to skrzydła mi urosły. Wzruszyłam się. Dzieciaki są niezwykłe.

A wczoraj też byłam na spotkaniu z dziećmi (w Starogardzie Gdańskim). Robiliśmy leniusiołki! Było dużo śmiechu. Dzieciaki wykazały się kreatywnością. Sami przyznajcie.

7 myśli na “Dzieciaki są niezwykłe!”

    1. To prawda, ale ja zawsze wolałam spotkania ze starszymi dziećmi i młodzieżą. Jakoś łatwiej łapię z nimi kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *