Jest radocha, jest sukces

Poniedziałek był dla mnie tak niezwykłym dniem, że nie spałam potem prawie całą noc. Kotłowało się w mojej rozczochranej, kotłowało.

Moja książka “Listy do A. Mieszka z nami Alzheimer” dostały nominację do Książki Roku 2019 polskiej sekcji IBBY! Dla mnie to sukces! Jakbym Nobla dostała.

IBBY to (International Board on Books for Young People)jest międzynarodową organizacją zajmującą się promocją literatury dziecięcej i młodzieżowej. Została założona w Zurychu w 1953. Obecnie składa się z 70 sekcji działających w różnych państwach na świecie. Nasza, polska sekcja istnieje od 1973 roku.

O nominacjach w kategoriach graficznej i literackiej decydują profesjonaliści. Jury zdecydowało, że “Listy do A.” na to zasługują. Cieszę się ogromnie, choć żal, że nie została doceniona warstwa graficzna. Podejrzewam, że konkurencja musiała być ogromna. I cieszę się też z tego, że Poradnia K we mnie uwierzyła, że miała pomysł na książkę. Za to im bardzo dziękuję i mam nadzieję, że to nie będzie jedyna książka, przy której popracujemy.

W tamtym roku nagrodę IBBY otrzymał Michał Rusinek, więc sami rozumiecie, że towarzystwo jest szacowne, a konkurencja olbrzymia. Jak wejście na Mont Everest.

Dla mnie to duży sukces, ale oczywiście trzymam kciuku za “Listy do A.” do 17 grudnia. Wtedy właśnie odbędzie sie uroczysta gala i ogłoszenie wyników. Tak więc można mnie wspomóc dobrymi myślami.

A ja tak sobie siedzę i dumam… Bo ostatnio rozmawialiśmy z moim tatą o tym, jak bardzo mama się zmieniła. Doszliśmy do wniosku, że ona teraz próbuje nam podziękować za opiekę, a może przeprosić, że wcześniej “nie była idealna”. Nie wiem. Czuję jednak, że “Listy” to prezent od mamy. I to ona wszystko sprawiła, że zadziało się tyle dobrego. I wiem, że na pewno jest ze mnie dumna. Gdzieś tam w środku siebie, pod powierzchnią tego cholernego alzheimera.

PS Wydawnictwo Poradnia K zgłosiło do nagrody dwie książki i obie dostały nominacje! Gratulacje! Pewnie serii o skarpetkach p. Justyny Bednarek nie trzeba przedstawiać, bo to obecnie lektura szkolna. Dzieci doskonale znają.

 

16 myśli na “Jest radocha, jest sukces”

  1. Gratulacje Aniu! Mysle, ze to bedzie Ksiazka Roku.Taka pozycja byla bardzo potrzebna .Nikomu przedtem nie przyszlo do glowy napisac ksiazke dla dzieci na ten temat, wytlumaczyc im , co dzieje sie z ludzmi ktorych kochaja, dlaczego tak sie zmienili., pomoc im
    to zrozumiec.Pozdrawiam!

  2. No proszę, proszę, świetna wiadomość. Ogromne gratulacje no i powodzenia. Mam nadzieję, że jesteś z siebie bardzo dumna, bo powinnaś. Pozdrawiam

  3. Aniu to przede wszystkim Twój sukces, Twój pomysł i Twoje życie tak a nie inaczej się złożyło aby ta książka powstała.A teraz czekamy wszyscy na 17 grudnia
    Pozdrawiam serdecznie
    😍😍

  4. Aniu ściskam kciuki i wierzę że To Będzie Książka Roku :). Zasługujesz na to, zasługuje też twoja mama 🙂 Ściskam i mam nadzieję że do zobaczenia na Targach w Katowicach :):)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *