Ganiam po mediach

Słuchaliście dwóch pierwszych odcinków “Listów do A.”? Pani Agnieszka Kunikowska czyta je doskonale. Mnie bardzo się podoba. Uśmiechałam się, gdy słuchałam pierwszego odcinka. Cudowne uczucie.

W poniedziałek byłam w TVP, rozmawiała ze mną Marzena Rogalska. Niesamowicie mnie wzruszyła, bo książka bardzo ją wzruszyła, była zachwycona. A nie ma większej radości dla autora niż zadowolony czytelnik.

Będzie można zobaczyć mnie na szklanym ekranie 3.10 o godz. 11.10 w programie drugim TVP. Serdecznie zapraszam do oglądania. Nie wiem, jak to wypadło, jak się spisałam, ale temat jest bardzo ważny. Trzeba o nim mówić jak najwięcej. Aż trudno uwierzyć, że wrzesień to miesiąc osób z chorobą Alzheimera. Niewiele o tym słychać. Niewiele też robi się, by pomagać opiekunom chorych. Ja wiem, jak to jest, kiedy człowiek ma poczucie osamotnienia i totalnej bezsilności. Ech…

Za to wczoraj udzielałam wywiadu Iwonie Demskiej w Radiu Gdańsk. Temat oczywiście ten sam, ale każda rozmowa jest inna. Zawsze mam poczucie, że dwadzieścia minut to za mało, by powiedzieć wszystko.

Audycji radiowej będzie można wysłuchać w najbliższy czwartek (26.09.) w “Zakręceni w sztuce” o godz. 21.00. Zapraszam.

Mam nadzieję, że wokół książki będzie ciągle się coś działo. Moja mama na to zasługuje. Każdy chory na to zasługuje. Najgorsze, co można zrobić, to zostawić chorych i ich opiekunów zupełnie samych z problemem. I powiem Wam, że szlag mnie trafia, gdy patrzę na rozdawnictwo w naszym kraju, kiedy zestawię sobie to z potrzebami osób najsłabszych, chorych, w podeszłym wieku. Bo darmowe leki dla seniorów to żart. Mój tata ostatnio w aptece dowiedział się, że zniesiono dofinansowanie na część leków mamy. Zapłacił o ponad sto złotych więcej niż zwykle.

A z własnego podwórka… Odczulam się od sześciu lat. Pierwsze trzy lata francuską szczepionką. Przestali ją produkować. Przeszłam na niemiecką. A teraz okazuje się, że NFZ przestał ją refundować. Kosztuje bagatela 700 zł. Przepraszam, ale nie stać mnie, żeby płacić 700 zł dwa razy w roku za szczepionkę. Po prostu przestanę się odczulać.

Ale przecież tak pięknie i dobrze jest w naszym kraju…

8 myśli na “Ganiam po mediach”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *