Cierpi za miliony

Dzisiejszy post z opóźnieniem, bo wczoraj było tyle emocji, że nie dałam rady. Trzeba było ochłonąć. Miałam spotkanie autorskie podczas Starogardzkiego Dnia Książki, którego byłam głównym gościem.

A preludium do spotkania zapewniła babcia, bo jak dowiedziała się, że na kilka godzin wyjeżdżamy z domu, wpadła na pomysł, by zawieźć ją do taty. Wyjaśniłam jej, że tata też pojedzie na moje spotkanie, a ponadto jemu trzeba dać odpocząć, a nie zamęczać. Babcia na pewno miała plan, że mu tam posprząta po swojemu. Zresztą to dziwne, bo rodzice są u nas codziennie na obiedzie, a babcia jak skonsumuje, to od razu idzie do swojego pokoju, bo tam są ważne sprawy w telewizji.

W momencie gdy dowiedziała się, że nie ma szans jechać do zięcia, wpadła w histerię. Zawodowa płaczka. Powtarzała, że jest nieszczęśliwa, że cierpi i że życzy mi, abym na stare lata też tak miała.

– Babciu, dlaczego ty nie umiesz cieszyć się z tego, co masz? Nie potrafisz tego docenić?

– Cierpię!

– A dlaczego cierpisz?

– Bo sierota jestem.

– W twoim wieku to raczej trudno nie być sierotą – komentuję, jednak babcia nie daje się przekonać, właśnie cierpi za miliony. Nie dogodzisz. Po tym, jak wyrzuciła z siebie to cierpienie, zaparzyła sobie cappuccinko i poszła do swojego pokoju, zamykając za sobą szczelnie drzwi, bo przecież teraz będzie jakiś fajny program.

A ja tak się zastanawiam, czy my kiedyś usłyszymy od niej, że fajnie jest, bo się nią zaopiekowaliśmy.

 

5 myśli na “Cierpi za miliony”

 1. Na to nie licz.
  Moja Teściowa, którą jak wiesz, opiekowałam się 11 lat, dożyła 103, nigdy nie powiedziała miasta dobrego słowa, nawet przez gardło Jej nie przeszło moje imię.
  Tak się porobiło, chociaż wcześniej to była do rany przyłóż radosna, dobra kobieta.

 2. Bardzo Cie Aniu przepraszam – nie licz nawet na zwykłe dziekuje?
  Natomiast jako worek treningowy Babci bedziesz zawsze służyć…
  Dlatego my Cie podziwiamy i u nas masz najwyzszy szacunek?❤️

 3. dla mnie zawsze jest przykre, jak ludzie nie potrafią docenić pozytywnych aspektów swojego życia, ale z drugiej strony, w wieku babci to już człowiek ma prawo do wszelkich dziwactw i humorów 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *