Taka praca

W naszym domu wszystko zostało zdominowane przez koty. Śmiejemy się, że jesteśmy bohaterami kociej telenoweli. Zadziwiające jest, jak zareagował Nutuś. Ani razu nie wylizał sobie brzucha! Nie tęskni tak za Jajem, bo przecież ma teraz zajęcie: obserwację Leośki. A jest na co patrzeć.

Odkąd kociak z nami zamieszkał, praca idzie jak po grudzie. Na szczęście udało mi się skończyć książkę pod koniec listopada i w grudniu robiłam wyłącznie poprawki. Ciekawa jestem, co powiecie na powieść, która ukaże się jesienią (mam nadzieję).

Założyłam sobie, że nie będę pisać jednej książki przez całe życie, więc staram się, żeby każda powieść była inna. Przeplatam też poważniejszą tematykę z lżejszą. A wszystko po to, by nie popaść w rutynę i zbyt szybko się nie wypalić. Mam nadzieję, że to mi się uda. Teraz mam miesiąc przerwy, a od lutego zasiadam znów do pracy.

Plan na ten rok jest następujący: wiosną ukaże się druga część “Planu Agaty” – “Dogonić miłość”, we wrześniu – “Listy do Alzheimera”, jesienią – “Niebieskie motyle”. Chciałabym jeszcze, by wyszła druga część “Leiusiołków”, bo jest już napisana. Myślę więc, że to bardzo ambitny plan, choć wszystko na 2019 jest już napisane.

Przerwa potrzebna jest na myślenie, bo ogólny plan książki już jest, ale musi jeszcze dojrzeć, odpowiednio zakiełkować i puścić korzenie. Lubię ten moment, bo wymaga najmniej wysiłku. Po prostu chodzę sobie z moimi pomysłami i pozwalam im szaleć w mojej rozczochranej. Oczywiście babcia nie uznaje tego typu pracy i ciągle wymyśla coś, żebym czasem nie umarła z nudów. No, ale jaka jest babcia, wszyscy chyba wiedzą. Na pewno nie da się jej zreformować.

12 myśli na “Taka praca”

  1. Leośka wystarcza za tv, kino, książki i pisanie. Od sierpnia patrzymy na takiego gówniarza i zachwyt nas ogarnia, że dwa starocie (13 i 11 lat) zaczęły szaleć na drapaku, łapać kulkę z papieru i chować się do kartonu 🙂 a wcześniej tylko spały i jadły

  2. Życzę, aby wszystko sie poukładało, i z Rodzicami i z kotami…. Babcia jak jest, wiemy. Reformy to nie dla niej, chyba że majtasy zimowe ?

  3. Nieustająco podziwiam Pani TWÓRCZOŚĆ! To dla mnie bardzo niezwykłe; wymyślić i napisać, i tłumy czytelników się tym zachwycają. Wspaniała praca! Oby tylko pozwoliła dobrze żyć!
    Pozdrawiam i wielu inspiracji życzę!

  4. A to dlatego Leośka robi za kompres na głowie! Za dużo pomysłów tam szaleje?
    Babci niestety nie zreformujesz?
    Trzymamy kciuki za przeprowadzke!✊?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *