Kanada dała radę

Czy to możliwe, że znów zbliżył się do nas weekend? Jak ten czas pędzi!

Dziś, kiedy czytacie ten post, pewnie jadę pociągiem nad pociągami do stolicy po swoje malutkie Jajeczko. Wraca wreszcie do domu z wojaży po Kanadzie (a w zasadzie tylko po Toronto i najbliższej okolicy). Trzy tygodnie minęły bardzo szybko. Pogoda Jaja nie rozpieszczała, bo była ulewa, zalane metro, unieruchomienie komunikacji, pożary, upał i znów ulewa. Dwa albo trzy dni dzieciaki przesiedziały w pokoju hotelowym.

Pytałam na bieżąco, jak jej się podoba, bo przed wyjazdem co minutę słyszałam śpiew Jaja: „Lecę do Kanady, lecę do Kanady”. Pierwsze, co mi napisało po przybyciu na miejsce?

„Kanada dupy nie urywa”. Potem: „Ale zacofany kraj”. Jeszcze później: „Mają dobrą komunikację. Szacun”. A więc jak widać, Jajo było oszczędne w relacjonowaniu. Niewiele zdjęć zobaczyłam, ale kilka razy zachwycone Jajo (po wizycie w akwarium, zoo, na NC Tower, czy oczywiście przy Niagarze) stwierdziło, że „Kanada dała radę”. Ciekawa jestem, co opowie po powrocie, bo przez komunikator to kiepska rozmowa.

Ale! Najważniejsza sprawa! Narzeczony Jaja (jak wiecie Amerykanin) stwierdził, że w Polsce ładniej i trochę żałował, że jednak urlopu/wakacji nie spędzili w naszym pięknym kraju. No! To się nazywa (potencjalny) zięć! Złapał od razu sto punktów u mnie, bo ja lubię miejsce, w którym mieszkam. Co prawda, jeżeli słucham telewizji, obserwuję ludzi (szczególnie tych na górze), to mam ochotę stąd uciec, ale zawsze tylko na chwilę. Bo jakby nie było, Polska to naprawdę ładny kraj.

5 myśli na “Kanada dała radę”

  1. Kanada da rade – byłam to wiem, ale prawdą tez jest że Polska tez ma cudne miejsca.
    Trzeba przyszłemu zięciowi zorganizowac wycieczke po cudach Polski (uwzgledniając Bieszczady) to może zamiast zabierać Jajo sam zapragnie mieszkać w Polsce??
    Wielu obcokrajowców Polska zauroczyła….
    “Cudze chwalicie, swego nie znacie. Sami nie wiecie co posiadacie”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *