Maruda i jasnowidz – dwa w jednym

Dziękuję za dużą liczbę odsłon ostatniego postu, bo statystyki przydały mi się w dyskusji z mężem. Już na FB pisałam, że Sławek śmiał się, że post furory nie zrobił. Pokazałam mu więc słupek odwiedzin. A że był imponujący, więc zrobiłam to z satysfakcją.

– No, ale komentować to nie mają odwagi – zarechotał.

Ale wiadomo, że co tu komentować jak wszystko jasne. Mąż więc pojechał na przejażdżkę rowerową, a ja zostałam w domu, bo dla mnie było za zimno. Żadna przyjemność, kiedy wiatr wieje w twarz i kropi deszcz.

Sławek przewietrzył głowę, ale marudy w polu nie zostawił, przywiózł ze sobą dodatkowo jasnowidza.

Wieczorem leżę w łóżku, Sławek pod prysznicem, telewizor brzęczy. Mam ochotę coś obejrzeć, bo cały dzień pisałam i czytałam, więc wiedziałam, że już na żadną literkę przed spaniem nie spojrzę.

Akurat zaczyna się jakiś film. Nawet mnie zainteresował, więc patrzę. Po kilkunastu minutach idzie mój mąż i oczywiście łapie za pilota.

– Nie przełączaj, fajny film – mówię.

– Coś ty, beznadzieja – odpowiada.

– Skąd wiesz?

– No przecież widziałem początek, nuda.

Parskam śmiechem.

– A gdzie ty go widziałeś? Pod prysznicem?

Sławek też zaczyna się śmiać, ale uparcie stoi przy swoim, że film nudny. Nie przełącza mi jednak. Oglądam. Oglądam i oglądam… Po dwudziestu minutach jednak nieśmiało się odzywam:

– Dobra, przełącz, bo nudny.

– Ha! A nie mówiłem?! – cieszy się i szybko zmienia kanał, zanim się rozmyślę.

Mówiłam, że nie tylko maruda, ale jeszcze jasnowidz? Taki mi się wyjątkowy osobnik trafił na męża.

 

PS  Nie bójcie się komentować, Sławek zniesie to dzielnie.

15 myśli na “Maruda i jasnowidz – dwa w jednym”

 1. 🙂 … to ja 2 w jednym, bo trochę w rozjazdach byłam 🙂 🙂 a posty niejako w sumie powiązane 🙂 🙂
  Upór u faceta święta rzecz 🙂 … a samokrytyka to kurde, jak taką słyszę, to mam ochotę każdorazowo zapisać węglem w kominie 😉 …

  Kiedyś mówiłam w takich okolicznościach przyrody (zdziecinnienia)… wiaderko, łopatka i spychacz, i do piaskownicy… niestety… zdezaktualizowało się. Młody pracuje na koparce, z dużym wiaderkiem (w sensie przyczepą samochodu wywrotki) i od czasu, do czasu łopatkę zamienił na łopatę… także ten… choć Młody dorósł to zabawki zostały te same, tylko im się gabaryty z lekka zmieniły… i wartość rynkowa tych zabaweczek…

  Więc chyba się przerzucę na to wasze, krótkie majtki, ogolić jajeczka i … do piaskownicy… niech coś frajdy chłopaki mają jednak 😉

  a swoją szosą, to mówi się, że kobiety rzucają fochami i chodzą nafuczone, ale po prawdzie tak malowniczych fochów strzelania jak to kilku znanych mi mężczyzn potrafi dokonać, to żadna znana kobieta nie dorówna im do pięt… nawet moja siostra, a ona jest królowa focha 😉

 2. Hi, hi w każdym tkwi dziecko! Mój tez ma swoje zabaweczki ale focha nie strzela wie, że moj foch jego przebije a wtedy bedzie musiał wszystko robić sam. Więc pod tym względem jestem zabezpieczona?
  A że do tego uparta….
  Mam nadzieje że w gniewie Sławek zostawi wreszcie tą marude do niego niepodobną i prawdziwy Sławek do domu wróci

  1. Ha, ha 🙂 U nas jeszcze Nutuś piękne fochy strzela, więc moi faceci w tym temacie rządzą. 😉 🙂

 3. A posty czytamy tylko czasem mamy opóźnienie bo po żółtej tabletce (!) jesteśmy wyluzowane na maxa!???

 4. Uśmiałam się 🙂 Nie wiem dlaczego nasi mężowie uważają, że wiedzą wszystko najlepiej…Mój taki sam, ja się buntuję, po czym okazuje się, że …jak zwykle miał rację 🙂 Pozdrowienia dla jasnowidza! P.S Czy może w przybliżeniu podać datę mojej wygranej w EUROJACKA? 🙂

 5. A u nas bez fochów.
  Z naszym prawie złotogodowym stażem jesteśmy mistrzami kompromisu i siłą spokoju ?Czasem tylko jest walka o pilota : ja sport (!), mąż film.
  Już po czołówce wiem, że już widzieliśmy, ale On idzie w zaparte….
  Był jeszcze pomysł, aby kupić drugi odbiornik…. Ale, czy to fajnie oglądać ? samej?

  1. My mamy dwa telewizory a i tak oglądamy na jednym bo to nie fajnie oglądac samotnie więc czasem walka o pilota sie pojawia ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *