Zajączek roznosi kolorowe jaja

Podejrzewam, że jesteście w ferworze świątecznych przygotowań. U nas na spokojnie. W amoku jest tylko Babcia, bo przecież porządki to najważniejsza sprawa przed każdymi świętami. Ja liczę do dziesięciu i głęboko oddycham. Pogoda też optymizmem nie nastraja. No, ale jest dobra wiadomość. Jajo przyjeżdża na święta, więc kilka dni będę mieć z córcią.

Córcia nie omieszkała zapytać, czy dostanie koszyczek od zajączka. A wydawało się nam, że dorosłe dzieci już wyrosły ze świątecznych prezentów. Jajo jednak stwierdziło, że jest najmłodsze i jeszcze się łapie (Sławka chłopcy kilka lat starsi).

Pamiętam, jak była malutka, to zawsze w święta zabieraliśmy ją do lasu (czasami razem z jej kuzynką) i Jajo musiało szukać prezentów od zajączka pomiędzy drzewami. Dziwna sprawa, bo zajączek zawsze zostawiał kolorowe jajeczka. Może więc to kura była, a nie zając?

Było w tym sporo radości. Nie dość, że zaliczaliśmy spacer, to jeszcze dziecko było szczęśliwe. Podejrzewam, że chętnie by Jajo wróciło do tamtych czasów.

A Wasze dzieci też dostają coś od zajączka? Macie taki zwyczaj?

 

PS  Z tego względu, że już dziś Wielki Piątek życzę Wam spokojnych, rodzinnych i zdrowych Świąt. Niech zaświeci słońce!

Do zobaczenia w środę!

14 myśli na “Zajączek roznosi kolorowe jaja”

 1. Dziś z pewnością zaświeci słońce, nie wiem jak w święta. Ale słyszałem, że zamiast polewania się wodą w poniedziałek, zawsze (gdyby co) można rzucać się śnieżkami. To też woda, tylko w innej postaci.
  Wesołych Świąt, zdrowych i smacznych, rodzinnych i takich, żeby można było również odpocząć.
  P.S. Niech mi kto tylko da cynk, że jakiś zając zostawił gdzieś w lesie jajka, od razu biegnę szukać 😉

 2. Wiele lat temu przygotwałam dzieciom zabawę z zającem wielkanocnym, coś w rodzaju domowych podchodów. W kolejnych miejscach mają na zmianę zdanie do wykonania i świąteczny czekoladowy smakołyk. Na końcu tej zabawy zawsze czeka “prezent ” od zająca. Ostatnio najchętniej książka, ale wzięciem cieszą się również Lego lub planszówki 🙂 Moje dzieci coraz starsze a zabawa obowiązkowo musi być 😉
  Dla Ciebie i Twojej Rodziny najserdeczniejsze życzenia spokojnych, zdrowych i wiosennych świąt.

 3. U nas a i owszem, Zajączek co roku zostawia słodkości dla dzieci 🙂 Czasem każdy szuka jednego wielkiego worka ze słodyczami, a czasem ten wesoły Zając chowa każdą słodycz w innym zakamarku ogrodu i dzieciaki szukać muszą dłuższą chwilę 🙂 Ale zawsze jest wesoło 🙂 Kiedy ja byłam mała, to albo Zając zostawiał nam słodkości w takim gniazdku, które każdy z nas dzieci sam mu szykował za stodołą, albo też wesołek chował gdzieś w ogrodzie i musieliśmy szukać 😉 Miło wspominam ten czas 🙂 Oby i moje dzieci miło wspominały później swoje wielkanocne poszukiwania 🙂
  Również Życzę Zdrowych, Wesołych Świąt spędzonych w rodzinnym gronie – no i bogatego Zajączka dla Jaja 🙂

  1. Takie poszukiwania pamięta się do końca życia. Nie chodzi o to, by znaleźć, ale właśnie, żeby “gonić” tego króliczka. Najważniejsze są emocje. 🙂

 4. U nas w domu nigdy nie mieliśmy takiego zajączkowego zwyczaju, z szukaniem, ale od kiedy się pojawiły jajka czekoladowe, to zawsze lądują one również w koszyku do święcenia, a później są dzielone. 🙂

  Wszystkiego dobrego, smacznego i wiele spokoju na ten czas dla Ciebie i całej waszej Rodziny. 🙂

 5. U nas dzieci sa przejedzone czekolada w Wielkanoc.Male szukaja jajeczek po ogrodzie lub domu , rano , jeszcze w pizamkach, na wieksze,czekaja czekoladowe jaja lub zajaczki na stole.Kazdy, kto przychodzi w Swieta , takze przynosi je dzieciom .TYch mniejszych rodzice pilnuja, zeby nie zjadly wszystkiego od razu.
  Zdrowych , slonecznych Swiat!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *