Suszarka do włosów 2400W to mocne urządzenie, które pozwoli nam zadbać o urodę, a konkretnie – o naszą fryzurę. Zwłaszcza paniom mającym długie, gęste włosy zależy na tym, by móc sprawnie i szybko je wysuszyć. Często zależy nam przy tym na czasie – bo na przykład akurat wychodzimy z domu albo jesteśmy na basenie i nie chcemy spędzać w budynku dłużej niż to konieczne. By wszystko przebiegło bez problemu i sprawnie, warto zaopatrzyć się w tym celu w odpowiednie urządzenie.

Ale co właściwie znaczy – „odpowiednie”? tego właśnie dowiecie się z lektury naszego poradnika. Przede wszystkim podpowiadamy, jaka suszarka do włosów 2400W jest najlepsza oraz czym się kierować przy jej zakupie.

Co wyróżnia suszarkę do włosów 2400W?

Zanim przejdziemy do tego, czym mogą się różnić poszczególne modele, zacznijmy od cech, które je wszystkie łączą. A należy do nich przede wszystkim moc. Suszarka do włosów 2400W posiada bardzo mocny silnik, co przekłada się na lepsze grzanie, mocniejszy nadmuch, a w efekcie szybsze wysuszenie włosów. Kobiety wybierają ją właśnie ze względu na dużą skuteczność. Nie musimy się też obawiać ewentualnego zwiększenia zużycia prądu – chociaż w tym samym czasie suszarka do włosów 2400W pobiera go więcej niż słabsze modele, to w ostatecznym efekcie zużycie może być takie samo lub nawet niższe. W końcu pracuje ona szybciej i krócej pozostaje włączona.

Suszarka do włosów 2400W
Suszarka do włosów 2400W / Opinie, ranking najlepszych i cena

Dlaczego warto kupić suszarkę do włosów 2400W?

Jak się pewnie domyślacie, dobra suszarka do włosów 2400W to gadżet dedykowany przede wszystkim dla osób o długich włosach – z tymi krótszymi bez problemu sobie poradzi tańsze urządzenie. Jest ona w stanie wysuszyć nawet bardzo gęstą fryzurę. Szczególnie osoby o grubych kosmykach będą wdzięczne za jej skuteczność, gdyż takie włosy długo pozostają wilgotne. Zwłaszcza zimą lub przy niesprzyjających warunkach pogodowych zależy nam, by przed wyjściem z domu solidnie wysuszyć głowę, tak aby się nie przeziębić. Oprócz tego, dobra suszarka do włosów 2400W pozwala nam modelować włosy i perfekcyjnie ułożyć fryzurę, dokładnie tak, jak ma to miejsce u fryzjera. Można powiedzieć, że to niezbędnik każdej kobiety, która dba o to, jak układają się jej włosy.

Zobacz też: Lokówka do 100 zł

Jaką suszarkę do włosów 2400W wybrać i kupić?

Przejdźmy jednak do kwestii, na które warto zwrócić uwagę, by wybrać najlepszą suszarkę do włosów 2400W. Do najważniejszych należą:

Rodzaj suszarki do włosów 2400W

Najpopularniejsza suszarka do włosów 2400W to ta do użytku domowego. Przeznaczona jest głównie do krótkiego, jednorazowego suszenia włosów, natomiast dłuższa praca, na przykład przy kilku fryzurach raz za razem, mogłaby doprowadzić do jej przegrzania. Na większe obciążenia zaprojektowane są profesjonalne suszarki do włosów 2400W. To właśnie one pozwalają nawet na kilka godzin pracy z niewielkimi przerwami. Są to modele dedykowane dla gabinetów fryzjerskich i fryzjerek, które pracują w domach klientów, na przykład przed weselem. Jeśli taka sytuacja dotyczy również i nas, warto zainwestować w taki model.

Sprawdź także: Suszarka do włosów 2500w

Suszarka do włosów 2400W a regulacja nawiewu

Nawiew to oczywiście jedna z najważniejszych funkcji dobrej suszarki 2400W. Właśnie on – ruch ciepłego powietrza – pozwala na pozbawienie włosów wilgotności poprzez odparowanie wody. Każde włosy potrzebują jednak innej pielęgnacji. Te słabe i zniszczone wymagają niższej temperatury, ponieważ zbyt wysoka mogłaby je jeszcze bardziej uszkodzić. Z kolei włosy grube i gęste potrzebują mocniejszych ustawień, żeby w ogóle wyschnąć.

Najlepsza suszarka do włosów 2400W powinna więc posiadać regulację siły nawiewu. Najczęściej jest ona kilkustopniowa – najlepiej, by były to co najmniej 3 stopnie ciepłego powietrza i jeden zimnego. Nawiew zimnego powietrza stosuje się bowiem do utrwalania fryzury po jej modelowaniu. Niska temperatura zamyka łuskę włosa i czyni go mniej podatnym na uszkodzenia.

Jaka suszarka do włosów 2400W
Jaka suszarka do włosów 2400W jest najlepsza?

Silnik w suszarce do włosów 2400W

Ustaliliśmy już, że dobra suszarka do włosów 2400W posiada silnik o wysokiej mocy. Może on jednak bazować na różnych technologiach. Najlżejszy silnik, zasilany prądem stałym, to DC. Jest on dedykowany dla osób korzystających z suszarki sporadycznie, a także dla suszarek turystycznych, gdyż czas pracy okazuje się stosunkowo krótki. Jeśli zależy nam na trwalszym rozwiązaniu, możemy wybrać zasilany prądem zmiennym silnik AC. Ma on dużą żywotność i działa bardzo sprawnie, jednak jest dość ciężki. Rozwiązaniem, który niweluje problemy z oboma tymi rodzajami silnika, okazuje się nowoczesny silnik bezszczotkowy. Jest on cichy, bardzo wydajny, stosunkowo lekki. To właśnie dlatego najlepsza suszarka do włosów 2400W jest w niego zaopatrzona.

Suszarka do włosów 2400W z jonizacją

A czym jest tak zachwalana funkcja jonizacji? Dobra suszarka do włosów 2400W, która ją posiada, pozwala na zniwelowanie problemu elektryzowania się włosów. Takie urządzenie posiada zdolność wytwarzania jonów ujemnych. Jako że włosy naturalnie są naelektryzowane dodatnio, a suszenie jeszcze zwiększa ilość jonów dodatnich, mógłby to być poważny problem. Jonizacja sprawia, że włosy są przyjemne w dotyku i chroni je przed działaniem zbyt wysokiej temperatury.

Może Cię zainteresować: Suszarka do włosów do 100 zł

Jaka suszarka do włosów 2400W jest najlepsza? Dodatkowe funkcje

To oczywiście nie wszystkie kwestie, które sprawiają, że wybrana suszarka do włosów 2400W jest najlepsza! Oprócz nich, powinniśmy zwrócić uwagę na takie dodatkowe funkcje i atuty, jak na przykład:

  1. Końcówki: koncentrator powietrza i spin curl,
  2. Filtry zapobiegające uszkodzeniu mechanizmu,
  3. Powłoki poprawiające właściwości włosów: ceramiczna, keratynowa i inne,
  4. Przewód o odpowiedniej długości i na ruchomej końcówce,
  5. Ergonomiczny, antypoślizgowy uchwyt,
  6. Czujnik nawilżenia włosów, zapobiegający ich przesuszeniu.
Najlepsza suszarka do włosów 2400W
Najlepsza suszarka do włosów 2400W

Gdzie kupić suszarkę do włosów 2400W?

Zakup suszarki do włosów 2400W nie musi być trudny. Choć na rynku dominują nieco słabsze modele, to i takie znajdziemy w sklepach z artykułami gospodarstwa domowego oraz niektórych drogeriach. Z pomocą przychodzą nam też sklepy internetowe. Na ich półkach znajdziemy produkty takich firm, jak na przykład Rowenta, ETA, Babyliss, Remington, Goetze&Jensen, Sencor i innych.

Cena suszarki do włosów 2400W

Ile kosztuje suszarka do włosów 2400W? Cena takiego modelu, w porównaniu do tych o słabszych silnikach, może wydawać się duża, jednak jest to inwestycja warta każdej złotówki. Zresztą, i tak nie mówimy o cenach zaporowych. Najtańszy model kosztuje około 80 zł, natomiast na najdroższy musimy przeznaczyć nawet 650 zł.

Suszarka do włosów 2400W – opinie

Jesteśmy ciekawi, jakie są Wasze doświadczenia z suszarkami. Czy słabsze modele nie dały rady Waszym włosom? Co sprawia, że postanowiliście sięgnąć po wydajniejsze urządzenie i czy możecie polecić lub odradzić konkretny model? Czekamy na Wasze opinie o suszarkach do włosów 2400W.

Suszarka do włosów 2400W / Ranking najlepszych

Przygotowaliśmy dla Was także zestawienie, które uwzględnia najbardziej polecane modele. Przed zakupem warto sprawdzić nasz ranking najlepszych suszarek do włosów 2400W. Dzięki temu macie pewność, że sięgacie po sprawdzone propozycje, cieszące się dobrym stosunkiem jakości do ceny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *