Lokówka dla początkujących to urządzenie, które w łatwy sposób pozwoli nam uzyskać wymarzone loki. Musi dawać wyraźne, dobrze widoczne efekty, byśmy nie zniechęcili się do tego rodzaju stylizacji. Co więcej, musi zadbać o kondycję naszych włosów, tak aby nie zniszczyły się one pod wpływem wysokiej temperatury. Jednak tym, co wyróżnia najlepszą lokówkę dla początkujących, jest łatwość i intuicyjność obsługi. Mowa bowiem nie o profesjonalnych fryzjerkach i stylistkach włosów, a o zwykłych kobietach, które chciałyby nieco urozmaicić swoją fryzurę.

Rodzajów i wariantów podobnych urządzeń na naszym rynku jest mnóstwo. Zapraszamy Was więc do lektury poradnika zakupowego, który pomoże to wszystko uporządkować. Podpowiadamy, jaka lokówka dla początkujących jest najlepsza, a także na co zwrócić uwagę przy jej zakupie.

Lokówka dla początkujących – jak nie zniszczyć włosów?

Wyjaśniliśmy już mniej-więcej, co wyróżnia lokówkę dla początkujących. Nim zabierzemy się za kręcenie włosów, warto przyswoić kilka ważnych zasad dotyczących poprawnego użytkowania tego sprzętu. Tylko jeśli ściśle się do nich zastosujemy, nie ryzykujemy zniszczenia naszych włosów przez wysoką temperaturę.

  1. Nie należy kręcić mokrych włosów – są one bardziej podatne na spalenie. Nie można także kręcić włosów przetłuszczonych oraz pokrytych kosmetykami. Wyjątkiem są specjalne kosmetyki służące do ochrony włosów przed wysoką temperaturą.
  2. Najlepiej umyć włosy dzień wcześniej, wtedy loki będą trwalsze.
  3. Kluczem do sukcesu jest staranne rozczesanie włosów i podzielenie ich na pasma.
  4. Po dłuższym czasie użytkowania warto umyć lokówkę wilgotną ściereczką, gdyż zbierające się na niej zanieczyszczenia mogą uszkadzać nasze włosy.
  5. Ścisłe przestrzeganie zaleceń producenta jest bardzo ważne. Nie przekraczajmy podanego przez niego czasu kręcenia włosów, gdyż możemy je przypalić.
  6. Odpowiednio dobrana lokówka dla początkujących także ma ogromny wpływ na sam proces kręcenia – ale o tym w dalszej części poradnika.
Lokówka dla początkujących
Lokówka dla początkujących / Jaką wybrać? Opinie, cena i ranking najlepszych

Jaką lokówkę dla początkujących wybrać i kupić?

Skoro najważniejsze kwestie, dotyczące naszego bezpieczeństwa, mamy już za sobą, pora skupić się na odpowiednim zakupie. Jaka jest najlepsza lokówka dla początkujących? Wszystko zależy od naszych oczekiwań i preferencji, jednak powinniśmy zwrócić uwagę na takie kwestie, jak:

Zobacz też: Suszarka do włosów 2400W

Rodzaj głowicy lokówki dla początkujących

Głowica to część, która ma bezpośredni kontakt z naszymi włosami, dlatego jest ona tak ważna dla całego procesu kręcenia. W zależności od tego, jaki efekt chcemy otrzymać, wybierzemy różne rodzaje głowicy lokówki dla początkujących. Najpopularniejszym typem okazuje się klasyczna lokówka walcowa, najczęściej posiadająca klips przytrzymujący włosy na miejscu.

Kolejny rodzaj lokówki dla początkujących, na którą warto zwrócić uwagę, to lokówka stożkowa. Wałek w niej ma kształt stożka, dzięki czemu możemy zrobić zarówno grube fale, jak i drobne loczki, w zależności, w który miejscu owiniemy włosy. Z kolei lokówka dla początkujących spiralna pozwala na stworzenie drobnych, precyzyjnie skręconych loczków. Jeśli zaś chodzi o model trójkątny, jest on rzadko stosowany przez początkujących – pozwala na stworzenie geometrycznych lub nieregularnych loków w klimacie artystycznego chaosu.

Sprawdź także: Lokówka do 100 zł

Lokówka dla początkujących a sposób zakręcania

Klasyczna lokówka dla początkujących, niezależnie od tego, jaki z powyższych typów reprezentuje, to model manualny. Oznacza to, że musimy samodzielnie nawinąć włosy na głowicę. Zajmuje to sporo czasu i może sprawiać problemy, szczególnie na początku. Najgorzej, jeśli skończą się one poplątanymi włosami i powstawaniem kołtunów. O wiele lepszym wyborem okazuje się za to lokówka dla początkujących automatyczna.

Jaka lokówka dla początkujących
Jaka lokówka dla początkujących jest najlepsza?

Co ją wyróżnia? Jak łatwo się domyślić, robi ona wszystko za nas. To niezwykle wygodna lokówka dla początkujących, którą wystarczy ustawić w odpowiedniej pozycji, nacisnąć przycisk i przytrzymać przez określony czas. Sama nakręci włosy na wałek, „zasysając” je do środka. Posiada też dźwiękowy timer, który informuje nas o tym, jak długo włosy znajdują się w lokówce. Śmiało można powiedzieć, że to najlepsza lokówka dla początkujących – jest łatwa w użyciu, szybka, posiada zabezpieczenia przed splątaniem włosów i ich przegrzaniem. Nie ma tu miejsca na nasze błędy.

Może Cię zainteresować: Suszarka do włosów 2500w

Grubość lokówki dla początkujących

A jaki rozmiar powinna mieć głowica lokówki dla początkujących? Wiele zależy od tego, jaki efekt na swoich włosach chcemy uzyskać. Najczęściej oferowane produkty mieszczą się w zakresie od 15 do 30 milimetrów średnicy. Dolna wartość pozwala nam uzyskać drobne, mocno skręcone loczki. Górna natomiast tworzy grube, lekko zakręcone pukle. Efekt zależy również od tego, jak grube pasmo włosów umieścimy w lokówce. Maksimum to około 3 centymetry szerokości pasma.

Moc i temperatura w lokówce dla początkujących

Nim ustalimy, jaka lokówka dla początkujących jest najlepsza pod względem mocy oraz osiąganej temperatury, musimy wziąć pod uwagę rodzaj i kondycję swoich włosów. Jeśli nasza fryzura jest sucha, lekko zniszczona, puszy się i łatwo elektryzuje, a do tego same włosy są cienkie, wymagają one niższej temperatury. Jeśli jednak mamy grube, zdrowe włosy, które na co dzień trudno poddają się stylizacji, mogą one potrzebować nawet ponad 200 stopni Celsjusza, by się zakręcić. Moc natomiast odpowiada nie tylko za wysokość temperatury, ale też za szybkość nagrzewania się. Dobra lokówka dla początkujących o mocy powyżej 50 watów jest gotowa do użycia już w kilkadziesiąt sekund.

Zobacz również: Suszarka do włosów do 100 zł

Jaka lokówka dla początkujących jest najlepsza? Jonizacja

Lokówka dla początkujących z funkcją jonizacji to dość popularny wybór. Warto sięgnąć po nią zwłaszcza wtedy, kiedy nasza suszarka takiej opcji nie posiada lub rezygnujemy z suszenia włosów. Jako że ludzka fryzura naturalnie naładowana jest dodatnio, dobra lokówka dla początkujących wytwarza jony ujemne. Te sprawiają, że nasze włosy się nie elektryzują i nie puszą, są mocniejsze, błyszczące i zdrowsze.

Gdzie kupić lokówkę dla początkujących?

Spora oferta lokówek dla początkujących może być dla nas zarazem ułatwieniem, jak i utrudnieniem. Znajdziemy je bowiem w niemal każdym sklepie, od popularnych dyskontów, poprzez markety z artykułami gospodarstwa domowego, aż po drogerie czy sklepy internetowe. Jeśli zaś chodzi o producentów, warto tu wymienić na przykład Babyliss, Remington, Philips, Rowenta, Thomson, Adler i innych.

Najlepsza lokówka dla początkujących
Najlepsza lokówka dla początkujących

Cena lokówki dla początkujących

Ile trzeba wydać, by uzyskać wymarzona fryzurę? Cena lokówki dla początkujących posiada tak szeroki przekrój, że każdy znajdzie coś dla swojego budżetu. Najtańszy model, na jaki warto się skusić, kosztuje około 30 zł. Najdroższe są wygodne lokówki automatyczne – kosztują do 100 do nawet 700 zł.

Lokówka dla początkujących – opinie

Tak to zwykle się śmiesznie składa, że osoby o kręconych włosach chcą je wyprostować, a posiadaczki prostych włosów marzą o fikuśnych loczkach. A co Was popycha do zakupu? Macie już jakieś doświadczenie w tym temacie? Czekamy na opinie o lokówkach dla początkujących.

Lokówka dla początkujących / Ranking najlepszych

Poradnik swoją drogą, jednak jeśli nie mamy dość czasu lub pewności siebie, by samodzielnie dobrać odpowiedni model na podstawie jego parametrów, przydatne są konkretne rekomendacje. Takie właśnie dla Was przygotowaliśmy – poniżej prezentujemy ranking najlepszych lokówek dla początkujących.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *