To się da! Konkurs!

I w końcu nadeszła chwila, na którą czekałam ja, moja rodzina i czytelnicy. Jest już „To się da!”. To znaczy jest u mnie w domu, bo w księgarniach pojawi się za kilka dni. Drugiego lutego jest premiera handlowa u dystrybutora. No, ale to już drobiazgi. Ważne, że książkę mogłam wziąć w pazury, obwąchać, przekartkować i cieszyć się jak głupek. Podskakiwaniom nie było końca. Kiedy kurier zapukał do drzwi, o mało go nie wycałowałam, bo już wiedziałam, co jest w paczce. Naklejka z nazwą dystrybutora wskazywała jednoznacznie na książki. Nawet Nutusiowi udzieliła się radość i z tej okazji byczył się w naszej sypialni.

A muszę Wam zdradzić, że książka jest dopieszczona, pięknie wydana, aż chce się ją wziąć w dłonie.

I tak jak obiecałam, jest konkurs! Czyli można wygrać książkę, zanim ona fizycznie pojawi się w księgarni. To dopiero magia!

A jak konkurs, to musi być regulamin:

1. Organizatorką konkursu jestem ja razem z moim wydawcą (Szara Godzina).

2. Do wygrania jest:

– I miejsce: „Złodziejka marzeń” (wydanie poprawione), „To się da!” i szklane serduszko (dokładnie takie same pojawia się w powieści);

Inagroda

– II miejsce: „To się da!” i szklany słonik;

nagroda druga

– III miejsce: „To się da!” i zakładka do książki.

nagroda trzecia

3. Konkurs trwa od 01 lutego do 05 lutego 2016 roku.

4. Ogłoszenie wyników nastąpi 08 lutego 2016 roku do godziny 8.00.

5. Zadanie konkursowe polega na tym, by w komentarzu pod tym postem (dokładnie taki sam post konkursowy znajdzie się na moich obu blogach: kuradomowa.blogujaca.pl lub anna-sakowicz.blog.pl) napisać jedno zdanie zawierające optymistyczną myśl. Może to być cytat (wtedy należy zaznaczyć autora) albo samodzielnie wymyślona sentencja. Warunek, że musi być optymistyczne przesłanie. Nie można jednak cytować tytułu mojej powieści „To się da!”.

6. Każdy może zgłosić się tylko jeden raz (na tym blogu lub drugim)!

7. Można polubić mój fanpejdż oraz stronę autorską (niestety nie umiałam tego podlinkować, ale na jednym i drugim blogu znajdziecie ikonki Facebooka).

8. Nagrody wysyłam tylko na terenie Polski.

9. W jury zasiadają: ja, Mężuś i Jajo. Decyzja jurorów jest niepodważalna.

10. Po ogłoszeniu wyników zwycięzcy powinni w ciągu 7 dniu skontaktować się ze mną (anna.a72@wp.pl), aby podać adres do wysyłki nagród.

wszystkie nagrody

 

Uff! Chyba wszystko. Brzmi poważnie, ale ma to być zabawa. Zapraszam więc do udziału i do udostępniania postu. Czym więcej osób, tym lepiej.

0 myśli na “To się da! Konkurs!”

 1. Po pierwsze, książka wygląda nieziemsko i aż chce się ją wziąć i przeczytać! 🙂

  A moje zdanie: DOPÓKI ŻYJEMY, MOŻEMY WSZYSTKO. Zapewne ktoś był twórcą tego zdania, choć nigdzie go znaleźć nie mogę. A sama usłyszałam je od osoby, którą spotkałam kiedyś na swojej drodze.

  Pozdrawiam ciepło 🙂

 2. Z wiadomych przyczyn nie wezmę udziału. Chociaż zakładka bardzo mi się podoba:) Życzę jednak powodzenia Uczestnikom, którzy zasypią Cię pięknymi cytatami. Gratuluję również pięknych książek 😀 Pisz jak najwięcej 🙂

 3. “Być szczęśliwym, to może nie mieć czasu rozważać tego problemu” 😉 (niestety nie zapisałam sobie autora, ale myśl jest cudna)

 4. To ja zacytuję sama siebie (kto mi zabroni?;p) – moje ulubione zdanie z “Jesieni w Brukseli”, może banalne, ale dla mnie piękne w swojej prostocie:
  Będzie, co ma być, a to, co będzie, będzie dobre!
  🙂

 5. Już to gdzieś pisałam i mówiłam 🙂 : —>

  Żyj tak żeby niczego w życiu nie żałować. Życie to bajka, z tą różnicą że bajkę można oglądnąć raz jeszcze…. No i Kto się nauczy śmiać z samego siebie będzie mieć ubaw do końca życia!

 6. Życie należy brać takie, jakie jest, łapać na gorąco każdą chwilę, bo się nie powtórzy, przyjmować co przyniesie los, i cieszyć się tym. 🙂

  Pozdrawiam Pani Aniu i gratuluję kolejnej książki 🙂

 7. “Wszystko jest względne” tytuł jak i cytat Stephen King, bardzo pozytywne spojrzenie na świat 😉 pozdrawiam Pani Aniu i gratuluje kolejnej książki

 8. Nie mam innego wyjścia, jak tylko przytoczyć zdanie, którym witał mnie codziennie rano. Ustawił mnie pozytywnie i optymistycznie na całe życie. Teraz tę energię przekazuję swoim dzieciom. Działa!
  A więc – Dziś jest pierwszy poniedziałek w tym tygodniu! I to by wystarczyło, ale trzeba znać kontekst. Drugiego takiego poniedziałku nie będzie! Dziś na dodatek jest pierwszy poniedziałek w tym miesiącu. Kumulacja dobrej energii. Jutro analogicznie – pierwszy wtorek w tym tygodniu i miesiącu – kolejny powód do radości.
  Zrzekam się walki o pierwszą nagrodę, gdyż Złodziejke znam. Walczę o To się da. Pozdrawiam serdecznie
  P.s. Mój tatuś mówił jeszcze – tu się coś da, tam się coś da i wszystko się uda 🙂

 9. Każdą książkę, którą biorę do ręki
  obwąchuję, kartkuję i cieszę się jak głupek,
  no to sobie mogę tylko wyobrazić co bym robiła, kiedy byłaby to moja własna książka.
  Serdeczności zostawiam Ewa.

 10. Zadaniem jest: napisać jedno zdanie zawierające optymistyczną myśl.

  Wszystko zaczyna się od nas, to trzeba mieć na przodzie.Nieważne co myślą o mnie inni, ważne bym sama znała swoją wartość. Trudne? Ale do zrobienia. Dlatego właśnie ważne jest moje motto.

  “Na dobranoc i dzień dobry…
  bądź dla siebie dobry”

  Pozdrawiam, serdeczności zostawiam. Ewa.
  P.S.
  Szkoda, że nie można wkleić zdjęcia 🙂

 11. Nie umiemy prze­widy­wać na­jis­totniej­sze­go. Każdy z nas zaz­nał w życiu naj­większych ra­dości wte­dy, kiedy nic ich nie zapowiadało. Antoine de Saint-Exupéry

  oraz

  Szczęście to je­dyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli. Albert Schweitzer

  Pani Aniu,
  Zaglądam do Pani często, ale “piśmiennie” udzielam się po raz pierwszy. Pierwszy cytat jest według mnie kwintesencję oczekiwania na najlepszy. Nadzieją, na to, że nóż nie w plecy będzie wbity, a raczej posłuży do pokrojenia tortu bezowego:)))Nawet jeśli nic nie wygram, to fakt, że sprowokowała mnie Pani do poszukania w mojej osobistej “rozczochranej” dobrych myśli na szary poniedziałek, jest już wystarczającą nagrodą. Serdecznie pozdrawiam, trzymam kciuki za Panią. Szkoda, że mieszka Pani na drugim końcu Polski, bo bardzo chętnie wzięłabym udział w spotkaniach autorskich.

 12. “Bo moje szczescie ma Twoje imię” tak codziennie mowie do moich najukochanszych dzieci:))To oni sa dla mnie najwazniejsi i daja sens zyciu.Przy nich kazdy dzien jest piekny

 13. Nic to, że dro­ga jest wy­bois­ta i usłana kłoda­mi, odkąd ma­my czwo­ro rąk i wspólny cel wszys­tko pokonamy.

  Nie wiem, kto to powiedział, ale nastraja mnie to zawsze bardzo optymistycznie.

 14. Ja poza konkursem. Taka myśl mi towarzyszy ostatnio
  “Jeżeli obudziłeś się,jeżeli miałeś siłe wstać to znak, że możesz zdzialać wsztstko i cały świat stoi przed Tobą otworem.” ☺

 15. Gratulacje! Książki muszę koniecznie mieć.
  A pozytywne, moje ulubione zdanie to:
  Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały Wszechświat działa potajemnie, by udało ci się to osiągnąć.
  To cytat Colelho.
  Pozdrawiam ciepło!

 16. Witam Już się cieszę ze jest nowa książka ponieważ pasjami czytam Cię Anno. Zawalczę więc może o nowość A moje zdanie to równocześnie coś czego doświadczyłam choć długo przyszło czekać – Marzenia się spełniają! Pozdrawiam

 17. To ja zacytuje moj ulubiony tekst z książki Anny Ficner-Ogonowskiej pod tytułem Czas pokaże ,, lepiej mieć burdel w pokoju niż pokoj w burdelu,, 😛

 18. Przepraszam, że nie odpowiadam na komentarze, ale nie dam rady na wszystkie. Czytam jednak każdy bardzo dokładnie. 🙂 🙂 I dziękuję za zgłoszenia do konkursu. 🙂

 19. I jeszcze jedno powiedzonko, które cytuje mój mąż, ale nie mam pojęcia, czy jest zaczerpnięte, czy to jego twórczość: “Nigdy, nigdy, nigdy, nigdy, nigdy … się nie poddawaj”

 20. “Radosna to chwila. gdy 4 latek przynosi śniadanie do łóżka, podczas ciężkiego zapalania zatok matki… Kanapka z wędzoną makrelą i żelkami Haribo 🙂 ”

  Pozdrawiam 😉

 21. Cóż, będzie banalnie i nieco szkolnie 😉 I z nadzieją na nadchodzącą wiosnę 🙂 Cytat który zapamiętałam, bo po pierwsze bardzo pozytywny, a po drugie – pisałam kiedyś obszerne wypracowanie na ten temat, więc zdanie wryło mi do głowy na zawsze. Autor B.Prus

  Któż jednak powie, że za tymi chmurami nie ma słońca?

 22. Jeden z moich ulubionych cytatów znajduje się w książce “Ania z Avonlea”. Tytułowa bohaterka, a jednocześnie Pani imienniczka mówi:

  “Życie nasze bywa bogate lub ubogie zależnie od tego, co w nie wkładamy, a nie od tego, co zeń czerpiemy.”

  Te słowa noszę głęboko w swoim sercu i są moją siłą napędową w życiu 🙂

  Muszę przyznać, że tytuł najnowszej książki brzmi intrygująco. Jestem bardzo ciekawa, co też skrywają wszystkie strony powieści. Od jakiegoś czasu czytam głównie literaturę zagraniczną, ale widzę, że najwyższy czas powrócić do rodzimych autorów.

 23. To w końcu i ja wezmę udział w Twoim konkursie 🙂

  Gdy życie cię wkurza,
  rzuca kłody pod nogi,
  Zepnij mocno pośladki
  i chwyć bydle za rogi.

  Ściskam pisarkę 🙂

 24. “Życie jest piękne,tylko trzeba umieć Żyć! “. Oto moje motto życiowe 🙂 Biorę udział w konkursie z przyjemnością i szczerze gratuluję pięknej książki 🙂

 25. Zostań rodzicem a zobaczysz ile znajdziesz w sobie radości,miłości i szczęścia.Sam tego doświadczam od paru lat i nie mogę się nadziwić skąd u mnie tyle optymizmu na co dzień…

 26. CZAS ZACZAC ŻYĆ ŻYCIEM O KTÓRYM MARZYSZ…. nie wiem czyjego autorstwa jest ten cytat.

  Po tym cytacie to aż sie prosi aby napisać cytat od Williama Jamesa ” Czlowiek może zmienić swoja przyszlość, zmieniajac zaledwie swoje nastawienie”

  Gratuluje ksiazki 🙂

 27. “Pamiętaj, że wszystko można zacząć od nowa. Jutro jest zawsze świeże i wolne od błędów”.
  Lucy Maud Montgomery – Ania z Zielonego Wzgórza

  Klasyka optymizmu. Poza konkursem, bo już taka nie będę. : D

  Arte uszczęśliwiona 😀

 28. Mój cytat a właściwie słowa piosenki
  Żyj po prostu prawdziwie żyj,dla ludzi życzliwość miej i jedną tę samą twarz, a gdybyś miał choć raz wątpliwości cień to w sercu poszukaj swym przepisu na świat.

 29. Gratulacje Aniu :).
  konkursowa myśl, to:

  “Jeśli czujesz się czasem mały, smutny i bezużyteczny to pomyśl o tym, że kiedyś byłeś najszybszym i najbardziej farciarskim plemnikiem w swojej grupie”.

  miłego dnia! 🙂

 30. Mój pierwszy komentarz, ale czytam bloga od długiego już czasu. Mam wielką chęć przeczytać te książki, bo po 1 jestem molem książkowym, po 2 uwielbiam Pani poczucie humoru i sposób patrzenia na świat (bo podobne do mojego). A teraz moje motto, które w dzieciństwie powtarzał mi tata, jak nad czymś marudziłam: chcieć to móc. (nie wiem kto pierwszy to wymyślił). A drugie, którego się trzymam: Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko trudne do wykonania (Aleksander Wielki)

 31. Moje motto, które powtarza mi od dzieciństwa mój tata : Chcieć to móc. Łączy się z drugim: Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko trudne do wykonania (Aleksander Wielki)
  Gratulacje 🙂 To mój pierwszy wpis, chociaż bloga czytam od ok.2 lat. Pozdrawiam

 32. Życie jest jak jazda na rolkach- jest szybkie i zaskakujące, wystarczy chwila nieuwagi i lecisz w dół, dlatego pamiętaj, żeby nie upaść musisz cały czas przeć do przodu bez względu na niepowodzenia. Pozdrawiam:)

 33. Cały wczorajszy wieczór razem z rodziną kombinowaliśmy nad tym optymistycznym zdaniem i niczego nie wymyśliliśmy. To chyba mało optymistycznie o nas świadczy? Mąż twierdził, że za mało danych i że trzeba uszczegółowić pytanie 🙂 Nastolatka w okresie buntu i bólu istnienia, że nie ma się z czego cieszyć i się nie da (hmmm). Średnia mała w kółko “zjedz czekoladę i zjedz czekoladę”. W sumie była najbliżej, bo to przecież sam optymizm taka czekolada 🙂 Ostatecznie postanowiłam, że tak jak na maturze podeprę się Hemingwayem to jest optymizm bardzo, baaaardzo w moim stylu: “Człowiek nie jest stworzony do klęski, człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać”. Ha!

 34. Ale zadałaś konkurs,a niech to,bo bije się myślami nad cytatami od paru dzionków 😉 …przecież mogłabym cytatami wręcz zasypać Ci blog…i jak tu wybrać ten jeden jedyny???! Zdecydowałam w końcu że dam gdzieś zasłyszany,ale dosyć wrył mi się w mózgownicę,bo prosty,ładny,pozytywny,…
  ” DOBRE SŁOWA SĄ JAK KWIATY…ZAWSZE MOŻEMY JE OFIAROWAĆ ”
  Ufff,zrobione i poszłoooo 😉

 35. Lubiłam jak mowił mi pewien ktoś : “Damy rade!”
  Wierzyłam, że mogę wszystkie przeciwności wtedy pokonać. Trochę się jednak pogmatwało, ale nadal mam nadzieję, że jeszcze to kiedyś usłyszę z jego ust… 🙂

 36. Po każdej burzy wychodzi słońce,a po każdej nocy wstaje dzień 🙂 To słowa mojej babci.
  Gratuluję kolejnej książki

 37. Eeeeeee, to dzisiaj juz piaty? 🙂 Tez dorzucę, choć ciężko bylo się zdecydować.

  After all, tomorrow is another day. W znaczeniu: Bo przecież… jutro też jest dzień.

  Oraz i zawsze na miejscu pierwszym:

  Nie mogę teraz o tym myśleć, bo oszaleję. Pomyślę o tym jutro.
  I can’t think about that right now. If I do, I’ll go crazy. I’ll think about that tomorrow.

  Oczywiscie, ze to Skarlet 🙂 the best for ever, ever, ever 🙂 … bo bez wzgledu na to jak jest dzis, jutro jest przeciez nowy dzie2n, nowe mozliwosci, nowe pomysly 🙂 … a sen wazny jest dla zdrowia, a ze zdrowiem mozna sprostac kazdemu wyzwaniu i problemowi 🙂

 38. A’propos pogodowego kalejdoskopu, który ostatnio wciąż zagląda w moje okna i kiedy wychodzę z domu, czuję się niesamowicie pożądana, rozchwytywana i ze wszech miar atrakcyjna, ponieważ koncepcja deszczu jest zależna od człowieka: pesymistów olewa, na optymistów leci, a że nie ma przecież złej pogody, są tylko źle dobrane do niej ubrania, to ubieram się odpowiednio i cieszę wyjściem w świat mimo wszystko, a niech leci ten deszcz na mnie, a niech podrywa, a co, dobrze, że chociaż on! 😉

 39. Można jeszcze? 🙂
  Nie bój się nic nie robić,  nie bój się tracić czas, nie bój się leżeć, nie bój się marzyć, nie bój się długo spać. (Piwnica Pod Baranami)

 40. W obecnej sytuacji tylko jedno optymistyczne zdanie mogę napisać i jestem pewna, że się że mną zgodzisz: KONIEC REMONTU! :)))

 41. Nie bój się nic nie robić, nie bój się tracić czas, nie bój się leżeć, nie bój się marzyć, nie bój się długo spać. (Piwnica Pod Baranami)

 42. Myśl, którą kiedyś usłyszałam od mojej najlepszej przyjaciółki, a która od tamtej pory siedzi mi w głowie brzmi: ” Nie musisz zawsze być idealna i na 150%. Czasem trzeba być po prostu “wystarczającą”. A dla tych, którzy Cię kochają, Twoje bycie wystarczającą – wystarczy.Resztą się przejmować nie warto.”

  Po czym dodała jeszcze: “Każdy poranek to szansa na to, aby rzeczywistość stała się lepsza od Twoich marzeń. Daj tylko temu szansę”.

  To jedne z najpiękniejszych słów, jakie kiedykolwiek usłyszałam i od tamtej pory towarzyszą mi już zawsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *