Biały kruk

Nie mogłam dzisiaj spać. Od piątej oczy jak złotówki i zero śpiku. A wszystko przez emocje, dla odmiany bardzo pozytywne. Wczoraj okazało się, że International Youth Library Foundation w Monachium ogłosiła listę białych kruków literatury dziecięcej. To lista najlepszych książek na świecie. 200 tytułów, z 56 krajów, w 36 językach. Na liście znalazły się 4 polskie książki, w tym “Listy do A. Mieszka z nami Alzheimer”. To ogromne, międzynarodowe wyróżnienie. Dla mnie do tej pory było to tylko marzenie, a teraz stało się faktem. Mam białego kruka!

Dzięki temu wyróżnieniu książka będzie prezentowana na targach książki we Frankfurcie, a w przyszłym roku na Bologna Children’s Book Fair 2021. Sami rozumiecie, jaka to radość. To ogromna sprawa dla mnie, dla ilustratorki Ewy Beniak-Haremskiej i oczywiście dla wydawnictwa Poradnia K.

Jestem tym niezwykle poruszona, wzruszona i szczęśliwa, tym bardziej że to bardzo osobista książka, z dużym ładunkiem emocji. Mam nadzieję, że cieszycie się razem ze mną.

20 myśli na “Biały kruk”

  1. Kolejny raz gratuluję Aniu,to jest niezwykłe wyróżnienie i my jako czytelnicy doceniamy to , ponieważ książka zasługuje na “honory” 🙂 Powinna być lekturą szkolną. I należy jej się tłumaczenie na ang,niem chociaż

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *