Trzeba dbać o siebie

Dzisiaj pomykam do taty, bo w piątki miałam dyżur przy mamie, a z tego względu, że mama już wróciła do swojego “przedszkola”, po prostu ogarniam chatę i gotuję rodzicom obiad na weekend, bo soboty i niedziele rezerwujemy ze Sławkiem dla siebie. Pilnujemy tych dni, bo w ciągu tygodnia zajmujemy się wszystkim, tylko właśnie nie sobą, a potrzebujemy czasu razem. Tylko my.

Pamiętam, że kiedy chodziłam na terapię, moja terapeutka zawsze powtarzała, że musimy dbać o siebie, o nasz związek, więc się oczywiście staramy, by sobota i niedziela były nasze.

Najprzyjemniej spędza się czas gdzieś w drodze. Wciągnęliśmy się przy okazji w rywalizację “Rowerowa stolica Polski”. Kręcimy oczywiście dla Starogardu Gdańskiego. Na razie jesteśmy na szóstej pozycji. Sławek blisko czołówki, ja blisko końca peletonu. Samo życie.

Kiedyś wyczytałam gdzieś, że dbając o relacje w związku, powinno tworzyć się wspólne wspomnienia. Myślę, że dobrze mieć swoje rytuały, ale od czasu do czasu trzeba zrobić coś nowego, może szalonego (choć szaleństwo ma różne definicje). To chyba buduje wspomnienia, bo coś, co jest powtarzalne, zawsze wydaje się takie samo, a z reguły chyba zapamiętujemy jakieś niezwykłe zdarzenia. I te “niezwykłe” też można różnie definiować. Bo czy leżenie na trawie i spoglądanie w niebo to coś zwykłego, czy nie? A przejechanie na rowerze przez kładkę nad rwącym strumieniem?

Piękno tkwi w małych rzeczach i czasami można je przeoczyć.

Miłego weekendu Wam życzę!

 

 

8 myśli na “Trzeba dbać o siebie”

  1. Ja tam proszę Pana Boga o takie zwykle-nie zwykłe życie. Małe radości są tymi najważniejszymi. . Kochać bliźniego jak siebie samego. O dobro łatwiej gdy i dla siebie jesteśmy dobrzy. To nie egoizm, a zwykła higiena.

  2. Zazdroszczę Wam tych chwil razem i bardzo dobrze,że je pielęgnujecie i jesteście razem.Musicie miec chwile dla siebie bo w takim natłoku tego co sie dzieje w Waszym domu to musicie miec chwilę na oddech.Fajne są te Wasze wycieczki rowerowe takie młodzieńcze pełne radości.Tak trzymać!

    1. Oczywiście że patrzenie w niebo,przejechanie kładką i jeszcze milion innych rzeczy budzących zachwyt to są rzeczy nadzwyczajne. Nie ma w nich nic że zwyczajności. A wystarczy tylko otworzyć oczy i poczuć

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *