Ciągle w tym samym miejscu

Kwarantanna trwa. Siedzimy w domu, o ile to możliwe. Jednak nie próżnujemy, tym bardziej że pogoda ostatnio typowo wiosenna. Można było zabrać się za porządki w ogródku.

Pepe codziennie krzyczy na nas, żeby go wypuścić na dwór. Natura wzywa, więc wychodzę z nim i z Ośką, żeby trochę pobiegali. Oczywiście zasieki wokół zrobione, żeby nie uciekli. Musiałam właśnie niedawno mocno przyciąć jaśminowca, bo był drabiną na dach dla Pepcia. Wydaje mi się, że to ostatni słaby punkt w naszym ogródku, ale i tak na wszelki wypadek nie spuszczam Pepcia z oka, bo zaraz sobie znajdzie nowy sposób na ucieczkę. Podejrzewam, żeby wrócił, bo kilka razy mu się zdarzyło być na gigancie, ale boję się, że wpadnie pod samochód albo ktoś mu zrobi krzywdę. Jest bardzo ufny, wręcz ciekawy wszystkiego i wszystkich.

Pepe szybko się też uczy. Wcześniej wystarczyło go zawołać, a sam wracał do domu. Jednak zauważył, że wtedy zawsze zamykają się za nim drzwi. Teraz więc wraca wtedy, kiedy to on stwierdzi, że już wystarczy. Za to Osia to kochana kluseczka. Wystarczy puszkę pokazać, a pędzi na złamanie karku z okrzykiem:”Jeść!”

Tak więc powoli nam płynie czas, nie panikujemy, ale przyznam, że ja oczywiście martwię się o wszystko na zapas, bo oboje z mężem prowadzimy działalność. I nie chcę nawet myśleć, co to będzie, jeżeli epidemia szybko się nie skończy.

 

2 myśli na “Ciągle w tym samym miejscu”

  1. Ósmy dzień izolacji. Dziękuję Bogu, że zdążyłam się wyprowadzić na wieś i mam dużo więcej swobody. Nie mogę za dużo myśleć na przód, bo depresja się odzywa, a jej teraz tu nie chcę do towarzystwa. Dużo płaczę, bo ktoś bardzo mi bliski jest chory i nie mogę go przytulić. Zamówiłam nasionka kwiatów. Zrobię mini raj dla motyli i innych owadów. Chyba poproszę mamę, by mi przywiozła swoją kotkę, stęskniłam się za tym czarnym, mruczącym kłębkiem na kolanach.
    Póki tata ma pracę, to ja malutką pensję. Fotografia leży niestety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *