Serial audio

Lubicie audiobooki? Ja stałam się ich fanką od niedawna. Mam taki abonament w Empiku ze zniżką na książki (i nie tylko) i niedawno odkryłam, że w ramach tego mogę słuchać wybranych audiobooków. Odsłuchałam swoje, odsłuchałam Nosowską i Cherezińską. A wczoraj trafiłam na coś, co mnie szczególnie zainteresowało. Z opisu wynikało, że audiobook jest w 3D.

“Chaos” otworzyłam więc z ciekawości. To serial audio, czytany na role, właśnie w 3D. Idealny do słuchania w słuchawkach. Wczoraj podskakiwałam ze strachu. “Chaos” opowiada o epidemii dżumy (lekko dziwnej) we Wrocławiu w czasach PRL-u. Chorzy zmieniają się w “ożywionych”, czyli w dobrze nam znane z filmów zombie.

Słucha się tego świetnie, bo to na pewno nie jest zwykły audiobook, a raczej słuchowisko z rewelacyjną obsadą. Wciąga niesamowicie. Jestem już przy piątym odcinku i nie mogę się doczekać, kiedy zacznę słuchać. A słucham przed spaniem, w czasie śniadania, podczas gotowania obiadu i podczas jazdy autobusem, kiedy wyruszam do miasta. A jeżeli idę do sklepu, też nakładam słuchawki, by nie marnować żadnej minuty. I chyba śmiało mogę powiedzieć, że się wciągnęłam. Słucha się wspaniale! A podobno to też zdrowe dla naszych mózgów. Kiedy moja mama zachorowała na Alzheimera, lekarz poradził, by właśnie słuchała radia, muzyki, słuchowisk, by pobudzać mózg w ten sposób.

Pobudzam więc i ja, tak profilaktycznie. A Wam gorąco polecam słuchanie audiobooków. Może już słuchacie?

8 myśli na “Serial audio”

  1. Też słucham i polecam .Nie zamiast czytania ale obok –właśnie na spacerze,na zakupach ,przy prasowaniu…..Ostatnio słuchałam “Dom dzienny,dom nocny” Olgi Tokarczuk w wykonaniu ……autorki. Radosny snobizm – Noblistka mi czyta na spacerze 🙂
    Twoje książki ,Aniu, miałam w obu wydaniach –papierowym i płytowym,więc miałam ciągłość- w czytaniu i słuchaniu poza domem.
    Audiobooki –świetny wynalazek .
    pozdrawiam

    1. O! Nie wiedziałam, że jest wersja audio czytana przez Olgę Tokarczuk! Dziękuję za informację. 🙂

  2. Oczywiście. W samochodzie najczęściej. Audiobooki są cudowne jeśli dobrze przeczytane. Moją złotą trójką lektorów są: Maciej Stuhr (genialnie czyta Twardocha i Rowling i wszystko w ogóle), Krzysztof Gosztyła (kryminalny głos 😉 i Anna Maria Buczek (Joannę Bator czyta przecudnie). A jak lubisz słuchowiska to Solaris z Więckiewiczem, Cielecką i Woronowiczem polecam bardzo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *