Noc Bibliotek

Bierzecie udział w Nocy Muzeów i w Nocy Bibliotek?

Moim zdaniem to kapitalne przedsięwzięcia promujące kulturę. Noc Muzeów już chyba stała się tak popularna, że nikogo nie trzeba zachęcać.

W tym roku ma się odbyć V edycja Nocy Bibliotek. Przyznam szczerze, że wezmę w niej udział po raz pierwszy. Nie pamiętam, żeby w moim mieście była organizowana w zeszłym roku. Ale może przegapiłam. W tym roku natomiast w Starogardzie Gdańskim podczas Nocy Bibliotek ma być spotkanie z Agnieszką Pruską – autorką kryminałów. Oczywiście gorąco polecam. Agnieszkę osobiście bardzo lubię (jej książki również). To wspaniała, ciepła i inteligentna kobieta. Świetnie opowiada o swojej pracy.

Ja niestety na spotkanie z Agnieszką nie pójdę, ponieważ jestem zaproszona do Grudziądza. Cieszę się z tego bardzo, bo spotkanie poprowadzi moja ukochana Justyna Gross. Jedna z najcudowniejszych osób człapiących po tym marnym padole. Jestem przekonana, że to będzie bardzo udane spotkanie. Zapraszam więc z całego serca. Oczywiście nie tylko do Starogardu czy Grudziądza. Odwiedźcie swoje biblioteki. Na pewno podczas tej akcji będzie się działo mnóstwo ciekawych rzeczy.

Tegoroczne hasło Nocy Bibliotek to “Znajdźmy wspólny język”. Podobno w akcji weźmie udział 1800 bibliotek. Tutaj możecie poczytać więcej: KLIK.

A poniżej zaproszenie na Noc Bibliotek w Grudziądzu:

4 myśli na “Noc Bibliotek”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *