W naszym kocim raju

Moje emocje oczywiście dalej rozszalałe, a w piątek znów będę w Warszawie na targach książki. Spotkania z czytelnikami to będzie coś, co naładuje mnie kolejną dawką pozytywnej energii.

A jednak dzisiaj muszę Wam opowiedzieć, co się dzieje w moim domu, bo nasze koty rosną jak na drożdżach. Dorastają, zmieniają się, wychowują. Największe postępy robi chyba Pepuś, bo bardzo się uspołecznił. Na początku był wystraszony, nie wiedział, jak się przytulać, chyba był nieśmiały. A teraz wychodzi mu to coraz lepiej. Jest kochanym i bardzo mądrym kotem, bo Ośka w zasadzie wielu rzeczy uczy się od niego (między innymi wspinania się po drzewach). Ale Pepuś zawsze reaguje na imię. Szybko się tego nauczył. Kiedy się go woła, przybiega albo odpowiada. Kochany kociak. Dalej oczywiście jest chudziutki jak patyczek i bardzo ruchliwy.

Ośka za to zaokrągliła się jak mała kluseczka (choć Sławek twierdzi, że jest najzgrabniejsza, najładniejsza i najmądrzejsza). Przerosła Pepka. Jest bardziej leniwa. Kiedy zje, po prostu śpi, a Pepuś w tym czasie biega. Kiedy ją wołamy, nigdy nie odpowiada, a czasami może, ale MOŻE, przyjdzie. Zrobiła sobie kryjówkę pod szafkami w kuchni. Pepuś jej w zasadzie ją zrobił, bo oderwał deskę. I kiedy ktoś tę deskę zastawia, przybiega Pepuś, kilka ruchów i „drzwi” do bazy Ośki otwarte. Tam kotka spędza najwięcej czasu, a wtedy Pepuś wyleguje się na naszym łóżku. Cwaniak, bo mam wrażenie, że zrobił Ośce bazę dla swojego świętego spokoju.

„Postępy” zrobiła też babcia. Tak jak kiedyś próbowała zagarnąć do siebie Ośkę, przekupywała ją, by ta była u niej w pokoju, tak teraz goni oba koty. I Pepuś, i Ośka, tak jak wcześniej Nutuś, czmychają przed babcią, gdzie pieprz rośnie. Szybko się tego nauczyły. Babci koty się znudziły. Na początku tylko Pepe był dla niej brzydki, bo czarny. Teraz już oba koty poszły w odstawkę.

4 myśli na “W naszym kocim raju”

  1. Ładuj akumulatorki, ładuj!
    Kociaki oba przeurocze?
    A Babcia…. chyba zazdrosna tez o Pepe i wpływu na Ośke???

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *